Dlaczego warto kupić sejf ?

 

     Firmy, instytucje, mieszkania są stale narażone na włamanie i kradzież - a policyjne statystyki świadczą o tym że zagrożenie to będzie wzrastać. Wszyscy wiemy że profilaktyka jest tańsza od leczenia i warto zabezpieczyć się zawczasu a nie być mądrym po szkodzie.

     Ponadto mienie, dokumenty, nośniki informacji giną często w trakcie codziennego funkcjonowania firmy czy mieszkania - zdarza się że do biura przychodzą osoby nieznane jak akwizytorzy, sprzątaczki, potencjalni klienci a do mieszkania także opiekunki do dzieci, znajomi naszych dzieci. Osoby takie, w myśl zasady, że okazja czyni złodziejem, wykorzystują naszą nieuwagę lub nawet chwilową nieobecność. Często nawet zwykła szafa metalowa na dokumenty lub niewielki sejf meblowy jest wystarczającą przeszkodą dla takiego "przypadkowego" złodzieja. Często kradzież trwa tylko chwilę - złodziej ma kilka minut na zabranie "łupów" - i potem możemy żałować, że aparat fotograficzny czy paszporty nie były schowane w najprostrzym nawet sejfie.

      Należy również pamiętać, że osoby które posiadają broń, mają obowiązek przechowywać ją w sejfie klasy co najmniej S1 (np. sejfy Koliber). 

     Sejfy skutecznie chronią przed kradzieżą, włamaniem, a także, w przypadku sejfów na nośniki informacji, przed utratą często bezcennych danych i informacji, która może spowodować znaczne komplikacje w funkcjonowaniu firmy oraz kłopoty w domu. 


tel/faks. (22) 629-62-92, kom. 0-603-768-650

ul. Postępu 11, pok.5, 02-676 Warszawa
tel/faks. (22) 843-89-51, kom. 0-602-233-539